ROZHOVOR S GOREM HARUTJUNJANEM - MISTREM EVROPY V K1 DO 71 KG

1) JAKÝ BOJOVÝ SPORT VYKONÁVÁŠ?
Kickbox (k-1)

2) JAK DLOUHO SE TOMU VĚNUJEŠ?
Letos tomu bude oficiálně 11 let, ale od malička jsem měl k bojovým sportům blízko. Snad tím, že táta byl boxer :)

3) KOLIK MÁŠ ZA SEBOU ZÁPASŮ (BILANCE)?
Celkem 47, 32 vyhraných (9 K. O.)

4) JEZDÍŠ NA ZÁPASY I MIMO ČR?? 
Ano, dříve se ale jezdívalo častěji. Nyní jsou to ale převážně místní turnaje.

5) JAKÝ BYL TVŮJ NEZAPOMENUTELNÝ ZÁPAS?
Nejvíc mi utkvěl v paměti zápas ve Švýcarsku proti francouzskému soupeři Hamid Khnouna. Galavečer byl pořádaný v rámci Česko vs. Švýcarsko, takže každý jsme chtěli přirozeně toho svého soupeře porazit a odnést si „skalp“ ze zahraniční :). Zápasy byly vypsány na 5x2 min kola (změna oproti standartním turnajům, kdy se jede 3x2 min) a už od prvního kola do mě soupeř nastoupil rychlými kombinacemi a já ho nijak nemohl zasáhnout.

V tu chvíli ti každá sekunda připadá jako hodina. Do toho celý domácí sál fandil soupeři a s každým mým pádem ještě víc zajásal. Pamatuju si, že to hrálo důležitou roli, kdy jsem se „zdravě naštval“ a chtěl jsem jim dokázat, že ho porazím. Někdy ve 3. kole se mi to podařilo otočit a dokonce došlo i na počítání, kdy jsem ho trefil do vnitřního stehna. Další 4. kolo už jsem pak přesně věděl po čem jít a zápas se tak ukončil předčasně, kdy ro ringu vletěl ručník. Bylo slyšet, že se to divákům líbilo a já měl obrovskou radost, že jsem to otočil na svoji stranu a vyhrál zápas. To byl jeden z nezapomenutelných okamžiků.

6) JAKÁ JE TVOJE VIDINA DO BUDOUCNA, ČEHO CHCEŠ DOSÁHNOUT V TOMTO SPORTU?
Chtěl bych si určitě sáhnout na nějaký světový titul.

7) MÁŠ NĚJAKÝ RITUÁL ČI TALISMAN, KTERÝ VYUŽÍVÁŠ KE ŠTĚSTÍ V ZÁPASE?
Ano, v podstatě to začíná od rána, kdy opouštím byt. Vždy se rozloučím s našima a od mladší sestry dostanu jako talisman plyšového medvídka a kamínek, který přináší štěstí. Jinak jsem rád, když si těsně před zápasem mohu o samotě utřídit myšlenky a duševně se připravit na boj.

8) KICKBOX JE CELKEM TVRDÝ A NÁROČNÝ SPORT A MŮŽE DOCHÁZET K ŘADĚ ZRANĚNÍ. JAK SE S TÍM VYROVNÁVÁŠ A CO TI POMÁHÁ PŘEKONAT ÚRAZY PO ZÁPASU?
Když pravidelně trénujete a zápasíte, vaše tělo s vámi drží krok a naučí se regenerovat mnohem rychleji než dříve. Při zápasu funguje adrenalin, takže tam necítíte bolest. Ani při úderu, ani při natažení svalů. Po zápasu jsem se naučil odpočívat a hodně mi pomáhají náplasti proti bolesti Tiande. Na namožené svaly kombinuji jejich gely SlavitonOrthophyt a před zápasem pravidelně používám turmalínové návleky na kolena a ruce, které pomáhají nejen od bolesti, ale i s rychlejší regenerací po těžkých trénincích.

Jsou to všechno skvělé přírodní produkty, díky kterým jsem lépe připraven na další tréninky a zápasy. Navázal jsem proto spolupráci s obchodem Tiande Praha.com, kde mám kompletní servis a péči a mohu je skutečně jen doporučit.